0 800 500 451
телефон довіри
Чи проходили Ви тест на ВІЛ/СНІД на протязі останнього року?
 
ВІЛ/СНІД. Стосується кожного! Факти, питання, відповіді. Лінія довіри
Статті про СНІД - Інформація про СНІД
Епідемія ВІЛ/СНІДУ в Україні є найширокомасштабнішою і найнебезпечнішою в Європі і вже охопила 1,63% всього дорослого населення країни. Причому це захворювання поширюється не лише серед так званих "груп ризику" (наркоманів, працівників секс-індустрії), але і серед всього населення. На сьогоднішній день в Україні живуть 440 тисяч ВІЛ-інфікованіх людей. За 20 років поширення інфекції більше 12 тисяч хворих вже померли.
Через 20 років чверть населення України будуть носіями ВІЛ, - про це повідомила директор Державного інституту розвитку сім'ї і молоді Лідія Смола, повідомляє «Ліга». Наголошується, що за даними експертів, якщо поширення Віл-інфекції прогресуватиме такими ж темпами, кількість ВІЛ-інфікованіх і хворих на СНІД через 7 років складе близько 3% населення України, а через 20 років ця цифра перевищить 25%. Нагадаємо, що Україна по темпах поширення епідемії ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ продовжує займати одне з перших місць в Східноєвропейському регіоні. Щодня в країні реєструється 48 нових випадків зараження, 13 випадків СНІДУ і 6 померлих від СНІДУ.

Останні дані свідчать, що принаймні, в трьох областях - Київській, Одеській і Миколаївській - поширеність ВІЛ серед вагітних жінок перевищує 1%, що свідчить про те, що епідемія переходить на загальне населення. Зовнішня оцінка національної епідемії СНІДУ виявила ряд серйозних недоліків Національної програми України по СНІДУ, особливо у сфері профілактики. Попередні результати оцінки підкреслюють важливість створення нової загальнодержавної цільової програми забезпечення профілактики Віл-інфекції, лікування, огляду і підтримки Віл-інфікованих і хворих СНІДОМ на 2009-2013 роки, яка є прекрасною можливістю ефективно відповісти на епідемію.


Як це відноситися до Вас?


На жаль статистика і прогнози фахівців не утішливі.. З кожним роком в Україні вмирає і набувають позитивного статусу інфікованих все більше і більше людей. Вірус «розгулює» по вулицях нашої батьківщини і поглинає людей по числу від більшого до меншого, за схемою, яку малюють і використовують в мережевому маркетингу. Ніхто і ніколи не застрахований ні від чого в нашому житті. Ви «під прицілом» невидимого, нещадного «кілера». І якщо Ви не знаєте, де і коли він Вас може чекати – Ви приречені. Але, якщо Ви все ж сподіваєтеся на свій успіх і безконечне везіння, то як би не звучало образливо, не будьте егоїстичні, адже на цьому світі живуть і житимуть Ваші родичі, друзі, знайомі, діти.
Сім фактів про ВІЛ і СНІД, які, повинен знати кожен


1 - Що таке СНІД?


СНІД це хвороба, яка ослабляє організм людини настільки, що він більше не може чинити опір хворобам.
С-СИНДРОМ "Синдром" означає сукупність різних симптомів і хвороб. Люди з СНІДОМ мають набір різних симптомів і хвороб.
Н-НАБУТОГО Це означає, що він отриманий від когось ще, хто вже має вірус, що заподіює хворобу.
І-ІМУННОГО Це захисна система нашого організму, яка захищає нас від хвороби, подібно як парасолька захищає тебе від дощу.
Д-ДЕФІЦИТУ Імунна система слабшає, звідси і "дефіцит". Вона не може більше робити призначене їй Богом - захищати тіло від хвороби. Чи зможе парасолька з дірками захищати тебе від дощу? Точно так, імунна система з "дефіцитом" схожа на парасольку з дірами.


Що таке ВІЛ?


В-ВІРУС Вірус - це дуже-дуже маленький мікроорганізм, якого не можна побачити очима, або навіть під найпотужнішим мікроскопом. Він часто ховається в людському тілі багато років, перш ніж заподіє хворобу. Навіть коли людина здорова, він (вона) може передавати вірус іншим. Отримавши вірус, ви не можете від нього позбавитися.
І-ІМУННОГО ДЕФІЦИТУ Вірус руйнує імунну систему організму. Через деякий час, організм не може захистити себе від хвороби.
Л-ЛЮДІНИ Вірус живе лише в людині, а не в тваринах або комарах. Він виявлений в кожній країні світу.2 - Які 3 способи передачі вірусу від людини до людини?

Вірус виявлений у високій концентрації тільки в крові і в статевих рідинах; і в меншій мірі в грудному молоці. Це означає, що вірус передається, коли кров або статеві рідини однієї людини контактують з цими ж компонентами іншого. Ось три і тільки три способи передачі :
Через статевий контакт. Більшість інфекції передаються цим шляхом. Вірус присутній у великій кількості тільки в статевих рідинах і крові. Це може передаватися через звичайний вагінальний секс, через анальний секс або оральний секс. Але це не передається через поцілунки, оскільки відсутній обмін кров'ю або статевими рідинами. Чоловіки передають інфекцію жінкам трохи простіше, ніж жінки - чоловікам.
Чинники, які збільшують ризик придбання ВІЛ через сексуальний контакт:
- багато сексуальних партнерів, особливо одночасних;
- присутність інших захворювань, що передаються статевим шляхом, особливо з відкритими ранами;
- анальний секс;
- травматичний секс (зґвалтування, секс з дівою, "сухий" секс);
- секс під час менструації;
- зменшення імунітету із-за слабкого харчування або інших захворювань;
- сексуальний контакт з людиною, що має високий рівень вірусу (чи на ранній стадії, перш ніж виникли антитіла, або пізніше, коли СНІД вже цілком розвинувся);
- через кровний контакт.
Якщо кров інфікованої людини потрапила до вас на неушкоджену шкіру, ви не отримуєте вірус, тому що зовнішня сторона шкіри, зазвичай суха, є хорошим захисником. Внутрішнє шкірне покриття, наприклад, усередині рота, очі не мають такого захисту. І пошкоджена шкіра, що має відкриті рани або виразки, не є хорошою захистом. Ви повинні уникати попадання чиєї-небудь крові на таку шкіру.
Але в більшості випадків люди, що отримали інфекцію від інфікованої людини самі сприяли попаданню вірусу у свою кров через:
- використані голки;
- повторне використання голок без належної стерилізації в медичних установах, загальне користування голками наркоманів;
- пірсинг і татуювання;
- повторне використання хірургічного інструменту в медичних установах;
- сільські обряди обрізання без належної стерильност;
- переливання крові - коли кров не перевірена якісно на ВІЛ, перш ніж дати її іншій людині.3 - Як вірус НЕ поширюється?

- Через контакт з іншими рідинами тіла (сльози, піт, слина). Діарея і блювота, що не містять крові, не несуть ризику поширення ВІЛ.
- Через кашель, чхання, торкання, обійми, загальні тарілки або чашки, сидіння поряд з інфікованим, загальний душ або купання з ними. Навіть догляд за кимось з СНІДОМ не небезпечний, якщо ви не дозволяєте їх крові потрапити на відкриті рани вашого тіла.
- Через поцілунки. Через комарів, клопів або тварин.
- Через дотик до тіла померлого від СНІДУ.


4 - Як дізнатися чи є у Вас вірус?

Тільки за допомогою ВІЛ теста. Ви не можете сказати чи має людина вірус дивлячись на нього або на неї, Більшість людей, що мають вірус виглядають і почувають себе здоровими.
Багато хворих людей не мають ВІЛ/СНІД.


5 - Хто повинен пройти ВІЛ тест?

- Будь-яка людина, що коли-небудь мала сексуальний контакт з ким-небудь, хто мав сексуальний контакт з кимось ще;
- будь-яка людина що коли-небудь мав переливання крові сумнівної якості або ін'єкції голками сумнівному стерильності;
- будь-хто, приймаючий алкоголь або наркотики в таких кількостях, які зменшували його шанс уникати ризикованої поведінки;
- будь-яка дитина, що має ВІЛ+ мати.
- будь-хто, хто хоче заохочувати інших до проведення теста.


6 - чи Завжди СНІД без лікування призводить до летального результату?

ВІЛ інфекція майже завжди фатальна. Небагато людей, із-за їх сильних організмів або надзвичайного генетичного захисту, можуть жити 15-20 років, перш ніж проявляться симптоми; проте, весь цей час вони заразливі, і вірус, який вони поширюють, може згубити людей, яких вони інфікували, набагато швидше.
Ми сьогодні вважаємо, що лікування СНІДУ медичним шляхом неможливе. Дорогі мед препарати, доступні в деяких країнах тільки уповільнюють прогрес хвороби, допомагають запобігти інфікуванню дітей, їх матерями і іноді віддаляють день, коли діти стануть сиротами. Але вони НЕ лікують ВІЛ/СНІД, але можуть викликати багато інших проблем. Вони можуть викликати серйозні побічні ефекти; якщо їх не приймати постійно, вірус стає невразливий для них. В деяких випадках, кращим лікуванням для СНІД пацієнта буде хороше харчування, просте і негайне лікування звичайних захворювань, любляча турбота і емоційна і духовна підтримка.


7 - Як запобігати поширенню СНІДУ?

Передусім, інфікування ВІЛ статевим шляхом стає неможливим завдяки стриманості до шлюбу, упевненість в тому, що наречений (наречена) здорові - до шлюбу, і вірність обох подружжя в шлюбі. Божий шлях сексуальної чистоти виявляється єдиним надійним шляхом запобігання ВІЛ/СНІД.
Чоловіки, які обрізані і відновилися повністю після цього, менш схильні до небезпеки зараження ВІЛ і передачі його далі. Презерватив не захищає повністю від можливості передачі ВІЛ від однієї людини до іншого, але істотно зменшує ризик поширення, якщо використовувати його правильно при кожному сексуальному контакті.
Негайне і повне лікування інших захворювань, що передаються статевим шляхом, зменшать поширення ВІЛ.
Важливо уникати переливань крові, в яких немає необхідності, і наполягати, щоб кров, узята для рятування життя, була тестована на ВІЛ раніше переливання.
Важливо бути упевненим, що тільки стерильні голки і шприци використовуються для ін'єкцій.
Уникайте інтоксикації наркотиками або алкоголем, що призводить до ризику.
Коли необхідно мати справу зі свіжою кров'ю, необхідно захищати руки рукавичками або пластиковими пакетами.
У деяких країнах доступні мед препарати, які допомагають матерям НЕ передати вірус їх дітям.
Не покладайтеся на винахід вакцини, що зможе запобігти СНІДУ. Кращі експерти вірять, що це ще далеко, далеко попереду.

8 800 500 45 10

Всеукраїнська БЕЗКОШТОВНА гаряча лінія довіри з питань ВІЛ

КАБІНЕТИ АНОНІМНОГО ОБСТЕЖЕННЯ

НА ВІЛ - ІНФЕКЦІЮ г.КИЕВА

1. Міська студентська поліклініка - кабінет № 604, з 10:00 до 17:00 щодня окрім суботи, воскресіння (добровільно, безкоштовно, за бажанням - анонімно).
2. Міський Центр профілактики і боротьби з СНІД - вул. Крамского, 21 (тел.: 450-91-71, 450-91-68). Анонімно. Час роботи - понеділок-четвер з 9:00 до 12:00, п'ятниця з 9:00 до 15:00. Аналіз на Віл-інфекцію безкоштовний. Аналізи на RW, гепатити - платно.
3. Усі районні поліклініки - кабінети по обстеженню на ВІЛ/СНІД - анонімно - але великі черги.
4. Відділення Віл-інфекції/СНІД при НДІ ім. Громашевского - вул. Січневого повстання, 23, тел. 290-64-29 (у інституті є лікар, який бере аналіз на ВІЛ, і в інституті цей аналіз обробляють і отримують результат. Раніше в інституті був кабінет довіри по обстеженню на Віл-інфекцію). Вартість аналізу на ВІЛ/СНІД - 10,00 грн.

СНІД


Статистика


http://rus.newsru.ua/ukraine/18apr2008/epidemy.html
http://www.aidsalliance.org.ua/cgi-bin/index.cgi?url=/ua/news/index.htm
http://korrespondent.net/tech/health/437378
http://www.nashastrana.com.ua/aids/index.php?top=26
http://daikin-mc707vm.kiev.ua/news/aids-ukraine-pr.html
http://medshans.com.ua/kontakti.html
http://www.herpes.ru/venera/treat/ukrane/hiv.htm
http://www.herpes.ru/venera/treat/ukrane/kvd.htm
http://www.herpes.ru/venera/treat/ukrane/hivhotline.htm
http://www.oxford-med.com.ua/ManHealth.asp?ID=6
Джерело: molodist.in.ua
Останнє оновлення на Вівторок, 15 березня 2011, 10:54