0 800 500 451
телефон довіри
Чи проходили Ви тест на ВІЛ/СНІД на протязі останнього року?
 
Основні симптоми розвитку ВІЛ-інфекції
Статті про СНІД - Інформація про СНІД

Помутніння свідомості й особистісні зміни. Часом Віл-інфекція викликає в людини помутніння свідомості чи зміни особистості. Причинами цього може бути безпосередній вплив ВІЛ на процеси в головному мозку, ряд інфекційних захворювань, що уражають нервову систему, психологічні і соціальні проблеми, що стимулюють розвиток даних порушень. Іноді такі люди починають забувати найпростіші речі і виглядають дивно. Догляд за людиною, у якої проявляються подібні симптоми, може бути важкою справою. Але є деякі прості речі, що ви в змозі зробити, щоб допомогти їй. Встановіть чіткий розпорядок дня, щоб людина знала, що відбувається. Пишіть записки для нагадування. Будьте терплячі, оскільки вам доведеться пояснювати усе по кілька разів. Ці симптоми можуть бути вразливі для хворого, оскільки він розуміє, що забуває зробити щось чи робить це не так добре, як раніше. Хворий може впасти в паніку. Якщо увага хворого не зібрана, вам необхідно пильно стежити за ним, щоб він не заподіяв собі шкоди, перекинувши на себе гарячий напій чи упавши. Якщо ці симптоми не зникнуть, а будуть прогресувати, вам, швидше за все, буде потрібно подальша допомога і підтримка з боку професіонала.

Діарея. Люди, інфіковані ВІЛ, часто страждають діареєю (поносами). Це може бути викликане рядом різних причин. Регулярні приступи діареї можуть утруднити засвоєння поживних речовин, що містяться в їжі, і призвести до втрати ваги. Це також може викликати зневоднювання організму, оскільки прийняті ними рідини відразу ж виводяться. Важливо постаратися знайти причину діареї і почати лікування, спрямоване на її усунення. Протягом усього періоду, коли хворий страждає від діареї необхідно переконатися в тому, що людина, за якою ви доглядаєте, під час приступів діареї вживає велику кількість рідини.

Втрата ваги. Люди, інфіковані ВІЛ, часто багато втрачають у вазі і стають дуже худими. Втрата ваги часто дуже важко переноситься людиною, що живе з ВІЛ. Тому важливо підтримувати людину, настроїти її позитивно у ставленні до своєї ваги. Важливе значення має їжа, її вміст, розмаїтість, частота прийому та оптимальний баланс поживних речовин у ній. Крім того, існують препарати, спрямовані на стимуляцію апетиту. Надзвичайно важливо визначити, чи зв'язана втрата ваги з іншим захворюванням або симптомом (наприклад, діареєю), вчасно встановити причину і почати лікування.

БІЛЬ. Люди, хворі СНІДом, іноді відчувають больовий синдром. Рівень цих болючих відчуттів залежать від того, що є їхньою причиною. Саркома Капоші й інші пухлини можуть викликати біль при натиску на нерв. Існує ряд інфекцій, що вражають центральну нервову систему, крім того, ряд збудників вражає нервові волокна, викликаючи сильний больовий синдром. Багато кишкових інфекцій, приступи гепатиту супроводжуються сильними болями в животі. Біль є частим супутником кандидозу піхви, герпетичної і цитомегаловірусної інфекції. Інфекція, що вражає очі (наприклад, цитомегаловірус), може викликати біль при погляді на яскраве світло або при перебуванні в освітленій кімнаті.

Важливо знайти причину болю і постаратися знайти спосіб, щоб полегшити її. Попросіть людину, за якою ви доглядаєте, постаратися визначити, при яких умовах біль підсилюється, і що допомагає послабити його. Зверніться до свого лікаря за знеболюючими засобами і попросіть його, щоб він простежив, як вони діють і чи допомагають усунути причину болю.

Люди, що вживають ліки у великих кількостях, з часом виявляють, що в них розвилася толерантність (звикання) до знеболюючого засобу і що для зняття болю їм необхідно приймати усе більшу дозу цих препаратів. Лікарі, що прописують знеболюючі засоби, часто переживають із приводу того, що вони заподіюють шкоду своєму пацієнту, і що ця людина може стати залежною від знеболюючих препаратів.

У даному випадку більш важливо позбавити людину від болю. СНІД є невиліковною хворобою, і людина, що хворіє нею, має потребу в максимальному комфорті. Такі люди заслуговують на зняття болю. Може так статися, що людина, за якою ви доглядаєте, буде мати потребу в знеболюванні до самої своєї смерті. Не нам судити її, і ми не повинні відмовляти йому в полегшенні, навіть якщо вважаємо, що він здобуває залежність від знеболюючих засобів.

Разом з людиною, за якою ви доглядаєте, виробіть спосіб контролювати її біль, але при цьому не присипляти його настільки, щоб він не зміг спілкуватися. Можна змінити дозування або збільшити проміжок часу між прийомами знеболюючого препарату. Ваш лікар дасть вам рекомендації з цього приводу.

Релаксація (розслаблення) також допомагає контролювати біль. Можна слухати розслаблюючу музику в тихій кімнаті, робити масаж чи приймати теплу ванну, сидіти на сонечку або робити що-небудь, що дозволить відвернутися від болю.


avante.aids.ua

Останнє оновлення на Четвер, 25 листопада 2010, 22:36